در پایین صفحه ویدئو را حتما مشاهده کنید …

خبرگزاری ایسنا : هشدار به عروس دامادها

خبرنگار ایسنا : گفتگو با رئيس اتحاديه صنف عکاسان و فيلمبرداران

رييس اتحاديه صنف عکاسان و فيلم‌برداران از عدم حمايت مجمع امور صنفي و اداره اماکن نيروي انتظامي از اين صنف انتقاد کرد.

رييس اتحاديه عکاسان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با انتقاد از عدم حمايت مجمع امور صنفي و اداره اماكن نيروي انتظامي از فعالان اين صنف اظهاركرد: اداره اماکن طبق ماده 72 قانون نظام صنفي وظيفه دارد براساس گزارش اتحاديه به مجمع نسبت به پلمپ مغازه‌هاي غير مجاز و فعاليت خارج از قانون اتحاديه اقدام کند.

وی ادامه داد: متاسفانه علي‌رغم گزارشات اين اتحاديه در مورد متخلفان به ويژه اشخاصي که در منازل خود اقدام به ايجاد آتليه عروس كرده‌اند، با وجود بروز مشکلاتي در زمينه عفت عمومي تاكنون مجمع امور صنفي و اداره اماکن اقدامي در جهت توقف فعاليت اين افراد انجام نداده است.

رييس اتحاديه صنف عکاسان و فيلم‌برداران با بيان اينکه امروزه با گسترش سيستم‌هاي ديجيتال کار فيلم وعکس به منازل هم کشيده شده است،افزود: در بازار اين حرفه شاهد رکود هستيم، چرا كه حتي آرايشگاه‌هاي زنانه و باغ تالارها نيز اقدام به تاسيس آتليه عروس غیر قانونی کرده‌اند.


رييس اتحاديه عکاسان در ادامه به شهروندان گرامی مخصوصا به

( زوج های جوان و عروس داماد ها )

هشدار داد که

جدا توجه داشته باشند…!

1- از عقد قرارداد با آتليه‌های غیر قانوی و بدون مجوزی كه در واحدهاي مسكوني ، در تالار ها و در آرایشگاها دائر شده‌اند، جدا پرهيز كنيد.

2- پروانه فعاليت عكاسان و فيلمبرداران بايد در معرض دید در آتليه نصب شده باشد و چنانچه با ورود به آتلیه ای آنرا مشاهده نکردید حتما از مدیریت آتلیه آنرا بخواهید و دقت کنید که مربوط به همان آتلیه باشد.

3- به آتليه‌هايي كه براي بازديد شما از محل فعاليتشان بهانه‌ تراشي مي‌كنند اعتماد نكنيد و از محل آتلیه قبل از زمان عکسبرداری بازدید نمائید.

4- صاحبان آتليه‌هاي عكاسي مجاز موظفند نسخه اصلي فيلم فيلمبرداري مراسم عروسي را به زوج‌ها تحويل دهند، ( اما فيلم اصلي و فایل عكس‌ها بايد در آتليه بماند تا از سوءاستفاده‌هاي احتمالي جلوگيري شود).

5- مسؤلین آتليه ها موظفند با مشتري قرارداد كاري ببندند و نام عروس و داماد زمان عکسبرداری یا فیلمبرداری بطور واضح در قراداد ثبت گردد.

6- توجه داشته باشید هيچ تالار عروسي ، گلفروشی ،آرایشگاهی یا مزوني نمي‌تواند عكاس و فيلمبردار را به زوج‌ها تحميل كند.

7- عكس‌هاي چاپ شده به‌وسيله پرينترهاي نصب شده در تالارهاي عروسي كه معمولا با شمار بالا ميان مهمانان توزيع مي‌شوند، از كيفيتي پايين برخوردارند و با گذشت مدت زمان ، تغيير رنگ و شكل مي‌دهند.

8- آتليه‌هايي كه عكس‌هاي مشتريان قبلي‌اشان را بدون كسب اجازه براي شما نمايش مي‌دهند، مسلما روزي عكس‌هاي شما را هم به مشتريان بعدي نشان خواهند داد.

9- به توصیه های دوستان که مثلا فلان آتلیه دارای دکوراسیون آنچنان و کارش جالبه و تعریف و تمجید میکنند اکتفا نکنید همانگونه که برای خرید روزمره خود ( خوراکی پوشاکی و…) وسواس به خرج می دهید و گاهی برای خریدچند کیلو میوه به چند فروشگاه سر می زنید . جدا برای انتخاب آتلیه عروس ، که گرفتن عکسهای عقد و عروسی یکبار در زنگی صورت می گیرد دقت و وقت بیشتری صرف کنید تا مطمئن ترین و بهترین آتلیه را برای انجام عکسبرداری مراسم خود انتخاب نمائید.

10- برای آنکه اتحادیه بتواند درصورت بروز هرگونه تخلف و نارضایتی از آتلیه ای به شکایت شما رسیدگی نماید فقط به آتلیه های دارای مجوز مراجعه نمائید.

11 – اتحادیه در مورد تخلفات آتلیه های بدون مجوز و خانگی پاسخگو نخواهد بود.

در خاتمه برای کلیه همشهریان گرامی بویژه برای همه زوج های جوان مخصوصا برای عروس داماد های عزیز آرزوی سعادت و خوشبختی دارم . وسلام…

شهروندان اصفهانی اگر در مورد مجوز آتلیه مورد نظر مطمئن نبودید با شماره 03136410911 تماس بگیرید و در لحظه مجوز دار بودن آتلیه را از اتحادیه استعلام کنید .

———————————————————————————————————————————————————————————–
برنامه بیراهه – آتلیه های غیرمجاز – هشدار جدی به عروسها

این برنامه با همکاری اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران و برنامه تلویزیونی بیراهه و نیروی انتظامی تهیه شده است و در تاریخ 1395/10/07 از شبکه 1 در ساعت 16 پخش شد . هشدار جدی به عروس و داماد هایی که با واحد های غیر مجاز و معرفی شده از طرف تالار ها و آرایشگاه ها و … قرارداد عکاسی و فیلمبرداری مینویسند .

.
https://www.aparat.com/v/m1lcD

لینک ویدئو در سایت سازمان صدا و سیما

لینک ویدئو در سایت شبکه مستند