رفتار حرفه ای فیلمبردار با عروس و داماد باید چگونه باشد تا عروس و داماد احساس راحتی و نزدیکی با فیلمبردار عروسیشان داشته باشند تا علاوه بر داشتن یه رابطه نزدیک ، یک فیلم عالی عروسی هم داشته باشیم

در این پست قصد ندارم بخش تکنیکی فیلمبرداری و فیلمسازی عروسی بپردازم اگرچه نوع رفتار حرفه ای فیلمبردار نیز قسمتی از حرفه فیلمبردار محسوب می شود . چه در عکاسی چه در فیلمبرداری خیلی مهم است طوری رفتار کنید که عروس و داماد اصلا احساس نکنند شخص غریبه ای با یک دوربین فیلمبرداری سعی دارد فیلم عروسشان را بگیرد زیرا اولین کاری که انسان ها جلوی دوربین انجام می دهند گرفتن حالت تدافعی ناخودآگاه می باشد و زمانی که اتفاق روی دهد اطمینان داشته باشید که فیلم خوبی نخواهید داشت پس سعی کنید قبل از شروع به فیلمبرداری با عروس و داماد حرف بزنید از علایقشان سوال کنید و یا اینکه چطوری با هم آشنا شدند و … هر چه رفتار اجتماعی شما قویتر و حرفه ای تر باشد ، سریع تر می توانید با هم صمیمی شوید.

بعد از اینکه کلی با عروس و داماد دوست شدید بسته به نوع استایل فیلمرداری شماکه می تواند مستند و یا سینماتیک باشد ، باآنها نوع فیلمبرداری که می خواهید انجام دهید را در میان بگذارید. اگر سینماتیک است حتما سناریو را برایشان بخوانید و اگر مستند فیلمبرداری می کنید راحت هستید چون زمانی که کنار عروس و داماد هستید آنها احساس راحتی در کنار شما خواهند داشت و یک فیلمبردار مستند عروس چیزی بهترازاین مگر می خواهد؟

در آخر هم سعی کنید اسم همدیگر را صدا کنید زیرا احساس گرمی و راحتی بیشتری ایجاد می شود و هرگز نگویید عروس و داماد ! زیرا این حس تداعی می شود که شما اصلا به آنها اهمیت نمی دهید و به مانند دیگران به آنها توجه می کنید خب این طبیعی است که همه ما آدم ها دوست داریم توجه بیشتری به ما شود.

WeddingPhotography (PhotoRahaIR) (84)